Ľadové korčuľovanie

Korčuľovanie je špecifickým, kondične a koordinačne náročným pohybom pomocou korčúľ na ľadovej ploche. Zároveň je všestranným športom, ktorý, vyžaduje koordináciu, silu, obratnosť, flexibilitu, vytrvalosť, ale aj zmysel pre hudbu a tanec. Je nielen základom pre najpopulárnejšie zimné športy – hokej a krasokorčuľovanie a lyžovanie ale aj jednou zo základných lokomócií, ktoré by deti mali zvládnuť v rannom detstve. Zároveň je tiež obľúbenou voľno-časovou aktivitou bežnej populácie.

Aby vedelo dieťa dobre korčuľovať, musí zvládnuť koordinovať pohyby svojho tela. Ak to zvládne, zlepší sa mu aj držanie tela a kondícia. Ide o systém rovnovážnych cvičení, ktoré pozitívne ovplyvňujú svalové disbalancie a vestibulárny aparát. Rozhodne sa to nedá naučiť za týždeň a preto všetko, čo sa dieťa naučí pri korčuľovaní, môže využiť aj pri iných športoch.

Korčuľovanie je jeden z mála športov, ktorý prispieva k posilňovaniu imunitného systému. Ovzdušie na zimnom štadióne je bezprašné, preto je (po konzultácii s odborným lekárom) vhodné aj pre alergikov, či astmatikov. Prirodzenou inhaláciou pri korčuľovaní, dochádza k zaujímavému javu. Vyparovanie ľadu totiž pôsobí ako čiastočná inhalácia, preto môžeme takýto druh pohybu pestovať u detí už od ranného detstva. Pohybom v chladnom prostredí sa dieťa otužuje, podporuje imunitný systém, zároveň stimuluje dýchací aparát čo uľahčuje dýchanie a zvyšuje kapacitu pľúc. Zámerným trénovaním tepelne regulačných mechanizmov – otužovaním – je preto u nich možné dosiahnuť vysokú adaptačnú schopnosť na chlad a nepriamo tak zvyšovať odolnosť voči vírusovým ochoreniam. Práve pre tieto vlastnosti je korčuľovanie jedným z najvhodnejších druhov telesných cvičení pre deti.

_______________________________________________________________________________________________

Deti (3-12) začiatočníci 8 hodín 65eur

Dospelý (12..) začiatočníci 8 hodín 75 eur

Deti (3-12) pokročilý           8 hodín 75 eur

1 hodina ma 60 minút

Dieťa na kurz Ľadového korčuľovania potrebuje:

Prilba, môže byť aj lyžiarska – povinne

Tvrdé rukavice,lyžiarske rukavice – povinne

Nabrúsené korčule najvhodnejšie sú na zaväzovanie

Chrániče lakťov, kolien a zápästí

Odporúčame termo bielizeň a teple oblečenie

Kurz pre materské školy a základne školy

Viac info na info@kidsport.sk